Facebook Pixel La Liga: Τρομάζει τους πάντες η Χιρόνα - Έριξε ηχηρή 5αρα στη Σεβίλλη με σούπερ Ντόβμπικ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-01-22 00:18:00

La Liga: Με τρία γκολ μέσα στο πρώτο 20λεπτο, η Τζιρόνα ξεπέρασε εύκολα με 5-1 το εμπόδιο της Σεβίλης και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της μετά την 21η αγωνιστική της La Liga.

Και τα τρία αυτά γκολ σημείωσε ο Αρτέμ Ντόβμπικ, ο παίκτης-αποκάλυψη της σεζόν, κάτι που πλέον αποτυπώνεται και στον πίνακα των σκόρερ. Ο 26χρονος Ουκρανός βρίσκεται στην πρώτη θέση με 14 τέρματα, όπως ασφαλώς και η ομάδα του «αναπαύεται» στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο β΄ ημίχρονο σκόραραν και οι Στουάνι, Τσιγκάνκοφ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της καταλανικής ομάδας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Συμβόλαιο 2 εκατ. οι Αγγελόπουλοι σε Μάικ Τζέιμς - Θέλουν να... κλέψουν και Έλληνα από τον Παναθηναϊκό!