Facebook Pixel Λέστερ - Έβερτον: "Χ"αμένες και οι δύο στην ματσάρα του 2-2 - "Κόλαση" στη ζώνη του υποβιβασμού! (pic-vid)
| 2023-05-02 00:07:00

Λέστερ και Έβερτον αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 στο "King Power Stadium" και δεν μπόρεσε καμία να... ανασάνει βαθμολογικά.

Ισόπαλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση της Λέστερ με την Έβερτον στο «Κινγκ Πάουερ Στέντιουμ» για την 34η αγωνιστική της Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι, που βρίσκονται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, προηγήθηκαν στο 15΄ με πέναλτι του Κάλβερτ-Λιούιν αλλά οι «αλεπούδες» αρχικά ισοφάρισαν με τον Σουγίντζου (22΄) και στη συνέχεια πήραν το προβάδισμα με τον Βάρντι (33΄).

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για τρίτο τέρμα όταν ο Μάντισον αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και τα «ζαχαρωτά» πήραν τελικά το βαθμό της ισοπαλίας με τέρμα του Ιβόμπι στο 54΄.