Facebook Pixel Τσέλσι - Νιούκαστλ:
| 2024-03-11 23:58:00

Η Τσέλσι έβγαλε αντίδραση και πήρε αγχωτική νίκη με τη Νιούκαστλ! (Hls)

Η ομάδα του Ποτσετίνο πήρε κομβικό τρίποντο στον αγώνα του ''Στάμφορντ Μπριτζ".

Η Τσέλσι πήρε μεγάλη νίκη εντός έδρας απέναντι στη Νιούκαστλ και επικράτησε με 3-2 σε ένα γεμάτο παιχνίδι!

Το σκορ άνοιξε ο Νικόλας Τζάκσον μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης και οι ''μπλε'' ξεκίνησαν με ένα σημαντικότατο προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν το ματς και επιβραβεύτηκαν στο 43', όταν ο Ίσαακ σκόραρε με μακρινό σουτ για το 1-1. Η ομάδα του Ποτσετίνο μπόρεσε να προηγηθεί εκ νέου στο 57' με τον Πάλμερ και ο Μούντρικ με ασύλληπτο τέρμα σημείωσε το 3-1 στο 76ο λεπτό του αγώνα. Οι ''καρακάξες" κατόρθωσαν να μειώσουν σε 3-2 στις καθυστερήσεις, χάρη σε τέρμα του Μέρφι, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!