Facebook Pixel Ίντερ - Μίλαν: "Πύρρειες" νίκες τετράδας για Μίλαν και Ίντερ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-02-19 00:11:00

"Πύρρειες" νίκες τετράδας για Μίλαν και Ίντερ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με νίκες απέναντι σε Μόντσα (εκτός έδρας) και Ουντινέζε (εντός) συνέχισαν οι δύο ομάδες του Μιλάνου, παίρνοντας σημαντικούς βαθμούς στην μάχη της πρώτης τετράδας.

Μετά την προ πέντε ημερών «γκέλα» απέναντι στην Σαμπντόρια (0-0), η Ίντερ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της Ουντινέζε με 3-1 στο Μιλάνο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Serie A κι ανέβηκε ξανά μόνη δεύτερη στο βαθμολογικό πίνακα.

Το πέναλτι του Λουκάκου στο 20', το οποίο εκτέλεσε δύο φορές (διότι στην πρώτη που απέκρουσε ο Σιλβέστρι, δεν πατούσε τη γραμμή) έδωσε το προβάδισμα στους «νερατζούρι», όμως η Ουντινέζε έφερε το ματς στα ίσα με τον Λόβριτς ένα λεπτό πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ωστόσο, η Ίντερ είχε πολύ πιο καθαρό μυαλό κι έφτασε σε άλλα δύο γκολ με τους Μιχιταριάν (73') και Λαουτάρου Μαρτίνες (89'), «σφραγίζοντας» τη νίκη της με 3-1.

Όσο για την Μίλαν, χρειάστηκε ένα γκολ του Μεσάιας για να φύγει με σημαντικό τρίποντο (0-1) από την έδρα της Μόντσα.