Facebook Pixel Διαμάντι η Κατερίνα!
| 2016-09-10 09:31:00

Διαμάντι η Κατερίνα!

Μετά το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς του Ρίο, η Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε και το διαμάντι στο Diamond League, παρότι στις Βρυξέλλες ήταν 2η

Τρεις εβδομάδες μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έζησε ακόμη μία μοναδική στιγμή, αυτή τη φορά στο Diamond League των Βρυξελλών, όπου και κατέκτησε -όπως ήταν ήδη γνωστό- την πρώτη θέση.

Η Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε τη 2η θέση στον τελικό με άλμα στα 4,76 μ. (αλλά 1η στη σειρά των διαμαντιών), καθώς η Μόρις με ένα τρομερό άλμα κατάφερε να περάσει και τα πέντε μέτρα (κορυφαία φετινή επίδοση), όχι όμως και να σπάσει το παγκόσμιο ρεκόρ (5,07 μ.) της Ισινμπάγεβα.