Facebook Pixel Sportdog.gr | Μας έκανε και πάλι περήφανους - Χάλκινο μετάλλιο η Στεφανίδη! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-03-03 22:31:00

Μας έκανε και πάλι περήφανους - Χάλκινο μετάλλιο η Στεφανίδη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Υπόκλιση και πάλι για την Ελληνίδα αθλήτρια.

Μπορεί να μην πήρε το χρυσό, όμως η Κατερίνα Στεφανίδη κατάφερε να βρίσκεται και πάλι ανάμεσα στις κορυφαίες, καθώς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό του επί κοντώ στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στο Μπέρμιγχαμ.

Η Ελληνίδα αθλήτρια πραγματοποίησε πολύ καλό αγώνα, όμως δεν μπόρεσε να περάσει τα 4.90μ. και με άλμα στα 4.80μ. κατέκτησε την τρίτη θέση και έβαλε τέλος σε ένα σερί 19 συνεχόμενων νικών.

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Σάντι Μόρις με άλμα στα 4.95μ. και την δεύτερη η Σιντόροβα με άλμα στα 4.90μ.

Δείτε παρακάτω το άλμα της Στεφανίδη στα 4.80μ. που της έδωσε το χάλκινο μετάλλιο: