Facebook Pixel Sportdog.gr | Κρίμα για τον Μάρκο - Ήττα στις λεπτομέρειες μετά από φοβερό ματς
| 2018-07-05 20:36:00

Κρίμα για τον Μάρκο - Ήττα στις λεπτομέρειες μετά από φοβερό ματς

Τα έπαιξε όλα για όλα ο Κύπριος τενίστας.

Πόσο κρίμα για αυτήν την εμφάνιση. Ο Μάρκος Παγδατής ήταν εξαιρετικός, κοίταξε στα μάτια τον Κάρεν Κατσάνοβ που είναι από τους ικανότερους τενίστες στο γρασίδι, “πάλεψε” όσο μπορούσε στα πέντε σετ, όμως δεν κατάφερε να προκριθεί στον 3ο γύρο του Wimbledon. Μετά από μαραθώνια “μάχη”, ο Κύπριος πρωταθλητής δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις πολλές ευκαιρίες που του δόθηκαν στο 5ο σετ για να πάρει κεφάλι στο σκορ με μπρέικ και μοιραία είδε τον ψυχραιμότατο Ρώσο να βγαίνει νικητής στην μεταξύ τους μονομαχία. Παγδατής και Κατσάνοβ έπαιξαν φοβερό τένις για 3 ώρες και 19 λεπτά, με το Νο40 στην παγκόσμια κατάταξη της ΑΤΡ αυτήν την στιγμή, να παίρνει το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του τρίτου Grand Slam της χρονιάς, με 6-3, 6-4, 3-6, 6-7(4), 7-5.

ΠΗΓΗ: tennis24.gr