Facebook Pixel Sportdog.gr | Τεράστια διάκριση - «Ασημένια» στα 400μ. η Μπελιμπασάκη! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-08-11 21:20:00

Τεράστια διάκριση - «Ασημένια» στα 400μ. η Μπελιμπασάκη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμα ένα μετάλλιο για την Ελλάδα!

H Μαρία Μπελιμπασάκη χάρισε ακόμα ένα μετάλλιο στην Ελλάδα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου, καθώς έκανε τη μεγάλη έκπληξη και τερμάτισε δεύτερη στον τελικό των 400 μέτρων, κάνοντας μάλιστα και νέο πανελλήνιο ρεκόρ!

Η 27χρονη αθλήτρια έκανε μια καταπληκτική κούρσα και έφτασε κοντά στο χρυσό μετάλλλιο, το οποίο έχασε στο photo finish.

Η Ελληνίδα αθλήτρια τερμάτισε σε 50.45 δεύτερα, καταρρίπτοντας το πανελλήνιο ρεκόρ της Φανής Χαλκιά. Αυτό ήταν το πέμπτο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Βερολίνου, συγκομιδή με την οποία η χώρα μας ανέβηκε ξανά στην 4η θέση του σχετικού πίνακα!