Facebook Pixel Sportdog.gr | Εκτός από τη Κονταβέιτ στο Σινσινάτι η Σάκκαρη
| 2018-08-16 15:03:00

Εκτός από τη Κονταβέιτ στο Σινσινάτι η Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Σινσινάτι, γνωρίζοντας την ήττα με 6-1,6-3 από την Εσθονή Ανέτ Κονταβέιτ στο 2ο γύρο του τουρνουά.

Ο αγώνας , που είχε διάρκεια 1 ώρα και 15 λεπτά, διακόπηκε στο 4-1 game του εναρκτήριου σετ λόγω βροχής. Η Κονταβειτ στον 3ο γύρο θα αντιμετωπίσει την Κίκι Μπερτένς η οποία είχε πάρει το 1ο σετ 6-4, όταν η Καρολίν Βοζνιάκι αποφάσισε να εγκαταλείψει το ματς.

Μεγάλο ντέρμπι, όπως αναμενόταν άλλωστε, έγινε ανάμεσα στην Αντζελίκ Κέρμπερ και την Αναστάσια Παβλιουτσένκοβα, με νικήτρια την Γερμανίδα (4-6,7-5,6-4), μετά από 2 ώρες και 40 λεπτά. Η Κέρμπερ θα αντιμετωπίσει την Μάντισον Κις, μετά και την άνετη επικράτηση της Αμερικανίδας επί της Καμίλα Τζιόρτζι με 6-2, 6-2.

Η Σλόαν Στίβενς νίκησε 6-3,6-2 την Τατιάνα Μαρία και θα τεθεί αντιμέτωπη με την βελγίδα Ελισέ Μερτένς, ενώ η Μερτένς κέρδισε 3-6, 6-2, 7-6(1) την Σουηδέζα, Ρεμπέκα Πέτερσον.