Facebook Pixel "Είχαμε αλλού το μυαλό μας"
| 2013-02-24 22:09:00

"Είχαμε αλλού το μυαλό μας"

Η νίκη του Παναθηναϊκού στα Ιλίσια (62-87) ήταν αναμενόμενη για τον Παναθηναϊκό, όχι κι η κακή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, την οποία ο Αργύρης Πεδουλάκης χρέωσε στην έλλειψη συγκέντρωσης.

«Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι, το μυαλό μας δεν ήταν στο γήπεδο, κάτι που αποτυπώνεται και στα λάθη. Δίναμε μία πάσα και προσπαθούσαμε να παίξουμε γρήγορα, ήμασταν 1'' αργότερα στη μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο σοβαρευτήκαμε, ανεβάσαμε στροφές, την άμυνά μας, είχαμε καλύτερο μυαλό στην επίθεση. Καλή συνέχεια στον Ηλυσιακό. Δεν υπάρχουν πολλά να πούμε γι' αυτό το ματς» είπε στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής του Παναθηναϊκού.