23/12/13 - 22:40

Η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε τις ώρες των αγώνων του TOP 16

Το πρόγραμμα ήταν γνωστό, με την Ευρωλίγκα να ανακοινώνει και τις ώρες διεξαγωγής των αγώνων του top 16.

Η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε τις ώρες των αγώνων του TOP 16
58.664views 0shares

Το top 16 ξεκινάει στις αρχές του νέου έτους και μετά το πρόγραμμα, η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε και τις ώρες διεξαγωγής, πλην της τελευταίας αγωνιστικής. Το πρώτο ντέρμπι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Πανανθηναϊκό θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ στις 20 Φεβρουαρίου και ώρα 21:30, ενώ το δεύτερο, για το οποίο ακόμα περιμένουμε ενημέρωση, στο ΣΕΦ για την 14η και τελευταία αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:

03/01 Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 21:30
02/01 Μπαρτσελόνα-Αναντολού Εφές 21:45
02/01 Ουνικάχα-Λαμποράλ 20:00
02/01 Παναθηναϊκός-Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο 21:30

02/01 Γαλατασαράι-Μακάμπι Τελ Αβίβ 19:45
03/01 Λοκομοτίβ Κούμπαν-ΤΣΣΚ Μόσχας 18:00
03/01 Ζαλγκίρις-Μπάγερν 18:45
02/01 Παρτίζαν-Ρεάλ Μαδρίτης 20:00

Οι αγώνες του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού μέχρι την 13η και προτελευταία αγωνιστική (*Ώρα Ελλάδας):

2η αγωνιστική

09/01 Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός 21:45
10/01 Λαμποράλ-Παναθηναϊκός 21:30

3η αγωνιστική

16/01 Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα 21:00
17/01 Παναθηναϊκός-Αναντολού Εφές 21:45

4η αγωνιστική

23/01 Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός 20:00
24/01 Λαμποράλ-Ολυμπιακός 21:30

5η αγωνιστική

30/01 Ολυμπιακός-Ουνικάχα 21:00
31/01 Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 21:30

6η αγωνιστική

13/02 Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές 20:00
13/02 Ουνικάχα-Παναθηναϊκός 21:45

7η αγωνιστική

20/02 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 21:30

8η αγωνιστική

27/02 Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο-Παναθηναϊκός 21:45
28/02 Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός 20:00

9η αγωνιστική

06/03 Ολυμπιακός-Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο 21:00
07/03 Παναθηναϊκός-Λαμποράλ 21:30

10η αγωνιστική

14/03 Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 22:00
14/03 Αναντολού Εφές-Παναθηναϊκός 20:00

11η αγωνιστική

20/03 Παναθηναϊκός-Φενέρμπαχτσε 21:45
21/03 Ολυμπιακός-Λαμποράλ 21:00

12η αγωνιστική

27/03 Ουνικάχα-Ολυμπιακός 21:45
28/03 Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός 21:45

13η αγωνιστική

03/04 Παναθηναϊκός-Ουνικάχα 21:30
04/04 Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός 20:15

  • ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK




ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ