Facebook Pixel Γλίτωσε και πάει για Ουνικάχα
| 2014-01-27 22:05:00

Γλίτωσε και πάει για Ουνικάχα

O Hλυσιακός έκανε δύσκολη τη ζωή του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο μέχρι και με 15πόντους, αλλά τελικά η ομάδα του Μπαρτζώκα κατάφερε να πάρει μια δύσκολη νίκη (83-73)!

Μπορεί ο Ηλυσιακός να δίνει μάχη για την παραμονή του στη κατηγορία, όμως έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι στο ΣΕΦ κόντρα στον Πρωταθλητή Ευρώπης και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έμοιαζε με ομάδα... Ευρωλίγκας! Μέχρι και στο +15 έφτασε η διαφορά για τους φιλοξενούμενους, όμως πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ολυμπιακός μάζεψε το σκορ, αλλά πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 40-39.

Η ομάδα του Μπαρτζώκα πάντως μπορεί να γύρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, όμως και πάλι δεν μπόρεσε να καθαρίσει το ματς με τον Ηλυσιακό να μένει ζωντανός ως το τέλος. Τελικά η νίκη ήρθε με 83-73 και οι «ερυθρόλευκοι» κοιτάνε το επόμενο ματς για την Euroleague κόντρα στην Μάλαγα.

Τα δεκάλεπτα:11-18, 39-40, 64-58, 83-73