Facebook Pixel Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος
| 2014-03-01 19:17:00

Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, ο Πανιώνιος διόρθωσε τα κακώς κείμενα του πρώτου και επικράτησε 87-73 του Ηλυσιακού για την 20η αγωνιστική της Α1.

Ο Πανιώνιος άρχισε δυνατά το ματς με κύριο στόχο να αφήσει οριστικά πίσω του το αρνητικό σερί και προηγήθηκε με 21-11 αλλά ο Ηλυσιακός απάντησε με τρόπο αναπάντεχο. Πετυχαίνοντας 33 πόντους στη δεύτερη περίοδο, οι γηπεδούχοι όχι μόνο ροκάνισαν τη διαφορά αλλά πέρασαν και μπροστά με 44-38.

Οι φιλοξενούμενοι συνειδητοποίησαν ότι πρέπει να παίξουν άμυνα για να πάρουν το ροζ φύλλο κάτι που έκαναν στη συνέχεια. Η νίκη εξασφαλίστηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο όταν το 59-59 έγινε 62-70 και 65-77.

Τα δεκάλεπτα: 11-21, 44-38, 59-59, 73-87