Facebook Pixel Δεν είχε... Δράμα για Παναθηναϊκό
| 2015-03-16 19:43:00

Δεν είχε... Δράμα για Παναθηναϊκό

Μπατίστα και Διαμαντίδης δεν είχαν όρεξη για... δράματα στη Δράμα και ο Παναθηναϊκός, πατώντας γκάζι στο τελευταίο 10λεπτο, νίκησε 81-65 τον ΚΑΟΔ

Ο Διαμαντίδης χρειάστηκε να αγωνιστεί σχεδόν 32 λεπτά καθώς ο Παναθηναϊκός έμοιαζε χαμένος και ο αρχηγός έκανε τα πάντα για να τον οδηγήσει στη νίκη τελειώνοντας το ματς με 14 πόντους (2/2 διπ.-2/3 τρ.-4/6 βολές), 5 ριμπάουντ και 10 ασίστ, έχοντας άξιους συμπαραστάτες τους Εστεμπάν Μπατίστα και Τζέιμς Γκιστ που σημείωσαν 20 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την ομάδα του Κώστας Μέξα, εξαιρετική εμφάνιση έκανε ο Μαρκ Μισέλ που έβαλε δύσκολα στους ψηλούς του “τριφυλλιού” σημειώνοντας 14 πόντους με τον Θόδωρο Ζάρα να αποτελεί σταθερή αξία σκοράροντας, επίσης 14 πόντους και μοιράζοντας 5 ασίστ.