Facebook Pixel Διπλό της... παρηγοριάς για Μιλάνο μέσα στο Κάουνας!
| 2017-03-31 22:12:00

Διπλό της... παρηγοριάς για Μιλάνο μέσα στο Κάουνας!

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε 88-84 μέσα στο Κάουνας της Ζαλγκίρις και έτσι άφησε μόνη στην τελευταία θέση την Ούνιξ Καζάν.

Από ένα δεκάλεπτο είχαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Η αρχή ανήκε στη Ζαλγκίρις, η οποία έκλεισε την περίοδο στο +9 (27-18), με την Αρμάνι να κάνει την αντεπίθεσή της και να ψαλιδίζει τη διαφορά στο καλάθι (41-39). Το ματς έγινε ντέρμπι στο δεύτερο μέρος, με το σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου να ήταν απόλυτα ισορροπημένο (63-63).

Ίδια ήταν η εικόνα του παιχνιδιού και στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου ο πίνακας έγραφε 77-77, στα 1:43’’ πριν τη λήξη. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι Ιταλοί ήταν πολύ ψύχραιμοι από τις βολές με τον Τσιντσαρίνι και έτσι έφτασαν στη νίκη με 88-84.

Τα δεκάλεπτα: 27-18, 41-39, 63-63, 84-88

Πηγή: sport-fm.gr