Facebook Pixel Έκανε το 3x3 με την Νταρουσάφακα
| 2017-09-17 19:48:00

Έκανε το 3x3 με την Νταρουσάφακα

Ο Ολυμπιακός πέτυχε την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα φιλικά, αυτή τη φορά κόντρα στην τουρκική ομάδα με 79-74, στο πιο δυνατό τεστ μέχρι τώρα.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος είχε για πρώτη φορά στην διάθεση του τους Μπόγρη, Παπαπέτρου και Αγραβάνη, παίρνοντας το θετικό αποτέλεσμα υπό το βλέμμα του Παναγιώτη Αγγελόπουλου και του αντιπροέδρου της ΚΑΕ Γιώργου Σκινδήλια.

Από την αρχή του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 23-20.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους Πειραιώτες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με βραχεία κεφαλή, 39-37.

Στη τρίτη περίοδο οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου ανέβασαν ρυθμούς και μαζί και το προβάδισμα, κλείνοντας την περίοδο με το σκορ στο 62-56.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο τίποτα δεν άλλαξε, με τους «Ερυθρόλευκους» να παίρνουν τη νίκη, στο δυνατότερο μέχρι στιγμής φιλικό που έχουν δώσει στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους ενόψει της νέας σεζόν.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 39-37, 62-56, 79-74