Facebook Pixel Sportdog.gr | Μπαρτζώκας vs Σάρας… σημειώσατε «1»
| 2017-10-20 22:25:00

Μπαρτζώκας vs Σάρας… σημειώσατε «1»

Αήττητη παρέμεινε στην Ευρωλίγκα η Χίμκι, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Ζαλγκίρις Κάουνας με 0-0 και έκανε το 2/2 στη διοργάνωση.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πραγματοποίησε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, αλλά η προσπάθεια τους έμεινε στη μέση.

Η Χίμκι έδειξε τα δόντια της από την πρώτη περίοδο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα 6 πόντων (21-15). Η ομάδα του Γιώργου Πρίντεζη δεν έβγαλε το πόδι από το γκάζι ούτε στη δεύτερη περίοδο. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλή στην επίθεση και πήρε “αέρα” 10 πόντων (46-36).

Τη διαφορά αυτήν την κράτησε μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου (63-53). Η Ζαλγκίρις Κάουνας προσπάθησε να επιστρέψει στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή και η Χίμκι πανηγύρισε τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 46-36, 63-53, 85-77

ΧΙΜΚΙ ΧΡ. Π. 2Π. 3Π. ΒΟΛ. ΡΙΜΠ. ΑΣ. ΚΛ. Λ. ΚΟΨ.
Ρόμπινσον 23:17 19 9/15 0/0 1/3 10 2 1 1 4
Σβεντ 30:40 16 3/12 2/9 4/6 1 1 3 4 0
Βιάλτσεφ 05:24 2 0/0 0/0 2/2 1 0 0 1 0
Ζάιτσεφ 13:12 2 1/1 0/1 0/0 1 3 0 1 0
Μάρκοβιτς 24:51 8 0/0 2/4 2/4 3 9 1 0 0
Μόνια 16:15 8 1/1 2/2 0/0 2 0 0 1 0
Γκιλ 17:38 10 3/5 0/1 4/6 8 1 0 2 0