Facebook Pixel Sportdog.gr | Η διαιτησία... έφταιγε στον Πιανιτζάνι για την ήττα από τον Ολυμπιακό
| 2017-11-24 01:25:00

Η διαιτησία... έφταιγε στον Πιανιτζάνι για την ήττα από τον Ολυμπιακό

Με τους διαιτητές τα είχε ο κόουτς της Αρμάνι Μιλάνο.

Η Μιλάνο ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από τον Ολυμπιακό μέσα στο Μιλάνο με 85-86, με τον προπονητή της Σιμόνε Πιανιτζάνι να τα βάζει με τους διαιτητές μετά το τέλος του ματς.

«Οι λεπτομέρειες έκαναν τη διαφορά. Κάναμε λάθος στην τελευταία κατοχή. Έπρεπε να πάμε κοντά στο καλάθι, αφού ήμασταν στο bonus για ελεύθερες βολές κι ήμασταν πίσω στο σκορ με ένα πόντο», είπε αρχικά ο Ιταλός τεχνικός για να προσθέσει στη συνέχεια: «Έγιναν και μερικά σοβαρά διαιτητικά λάθη, ιδίως ένα φάουλ στον Ταρτσζέφσκι, κάτι που μας πονά.

Στο μέλλον θα κερδίσουμε τον απαιτούμενο σεβασμό για να μη ξαναχρειαστεί να σχολιάσουμε τέτοιες καταστάσεις».