NBA
| 2018-01-07 08:15:00

Γιάνναρος σε... mood All Star! (BINTEO)

Άγγιξε το triple double στη νίκη των Μπακς επί των Ουίζαρντς (110-103).

Ο Giannis έκανε μία από τις καλύτερες και πιο μεστές φετινές εμφανίσεις του, καθώς πέτυχε 34 πόντους με 11/16 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 9/10 ελεύθερες βολές, μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ και είχε ακόμα 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο και +14 στο "+/-" στα 41 λεπτά που αγωνίστηκε.

Παράλληλα, ήταν και καθοριστικός στα τελευταία λεπτά, σημειώνοντας κρίσιμα καλάθια στο επιμέρους 14-4 με το οποίο ολοκλήρωσαν οι Μπακς τον αγώνα στα τελευταία τρία λεπτά.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για τρεις περιόδους, αλλά στην τέταρτοι οι φιλοξενούμενοι ήταν αρκετά καλύτεροι και έφθασαν στη νίκη, με την οποία έφθασαν στο 21-17, ενώ οι ηττημένοι έπεσαν στο 23-17.

Για τους γηπεδούχους, ο Μπίελ είχε 20 πόντους κι οι Γκορτάτ - Γουόλ από 17 και 16 αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-24, 53-53, 85-82, 103-110