NBA
| 2018-01-11 07:15:00

Στους 26 πόντους σταμάτησε ο Γιάννης! (BINTEO)

Ηγέτης των Μπακς στη νίκη επί των Μάτζικ (110-103).

Ο Έλληνας άσος πέτυχε 26 πόντους με 10/15 σουτ και 6/10 ελεύθερες βολές, μάζεψε 7 ριμπάουντ και είχε ακόμα 1 ασίστ, 1 κόψιμο και 2 λάθη, παίζοντας μόνο 34 λεπτά. Βγήκε από το παρκέ 9’20’’ πριν από τη λήξη με το σκορ 91-72 και δεν χρειάστηκε να επιστρέψει ξανά στο γήπεδο.

Τα “ελάφια” δημιούργησαν διαφορά 19 πόντων στην τρίτη περίοδο και νίκησαν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα την ομάδα του Ορλάντο 110-103, εναλλάσσοντας τις ήττες και τις νίκες για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι.

Στους 22 πόντους ακολούθησε ο Μίντλετον, ενώ ο Χένσον έκανε double-double με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Από την άλλη οι Μάτζικ υποχώρησαν στο 12-30, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Φουρνιέ με 21 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-29, 53-46, 89-69, 110-103