Facebook Pixel Sportdog.gr | Επικό διπλό της Μακάμπι στο Μιλάνο με 111-102!
| 2018-01-26 23:42:00

Επικό διπλό της Μακάμπι στο Μιλάνο με 111-102!

Ματσάρα στο Mediolanum Forum.

Ακόμη μία σημαντική νίκη πανηγύρισε η Μακάμπι Τελ Αβίβ, καθώς κέρδισε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 111-102 για την εικοστή αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Με τη νίκη τους αυτή οι Ισραηλινοί εδραιώθηκαν στην οχτάδα και έπιασαν στην έβδομη θέση τη Χίμκι.

Οι παίκτες των δύο ομάδων στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν το νου τους μόνο στην επίθεση και όχι στην άμυνα. Αρμάνι Μιλάνο και Μακάμπι Τελ Αβίβ σημείωσαν συνολικά 56 πόντους, με τους Ισραηλινούς να έχουν προβάδισμα τεσσάρων πόντων (26-30). Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε γι ακόμη ένα δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους όμως να κρατάνε σταθερά το προβάδισμα (50-57).

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ ανέβασε την απόδοση της στο τρίτο δεκάλεπτο και κατάφερε να προηγηθεί με διψήφια διαφορά (70-83). Στην τελευταία περίοδο, αν και η Αρμάνι Μιλάνο πίεσε για την ανατροπή, τελικώς δεν τα κατάφερε και οι Ισραηλινοί κέρδισαν με 111-102.

Τα δεκάλεπτα: 26-30, 50-57, 70-83, 102-111