Facebook Pixel Sportdog.gr | Σκληρή αλήθεια από τον Πασκουάλ για την συντριβή από την Μπάμπεργκ!
| 2018-02-02 23:52:00

Σκληρή αλήθεια από τον Πασκουάλ για την συντριβή από την Μπάμπεργκ!

Οι δηλώσεις του Καταλανού τεχνικού του Παναθηναϊκού.

Ο Τσάβι Πασκουάλ παραδέχθηκε την ανωτερότητα της Μπάμπεργκ, τόνισε ότι η γερμανική ομάδα νίκησε δίκαια τον Παναθηναϊκό και της έδωσε συγχαρητήρια.

Στα αγωνιστικά, το τεχνικός του Τριφυλλιού απέδωσε την ήττα στο γεγονός ότι οι παίκτες του έχασαν τον έλεγχο του αγώνα σε κρίσιμο σημείο στην τελευταία περίοδο, όταν δέχθηκαν σερί 9-0.

Αναλυτικά, όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Πρώτα απ’ όλα θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στη Μπάμπεργκ για τη νίκη της. Νομίζω πως η εικόνα του αγώνα ήταν ξεκάθαρη. Στα πρώτα είκοσι λεπτά δεν παίξαμε καλά, δεν μπήκαμε στις απαιτήσεις του ματς σωστά, όμως στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ξεκινήσαμε χάνοντας δέκα πόντους, είχαμε κάποιες ευκαιρίες να αλλάξουμε τον αγώνα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο καταφέραμε να αλλάξουμε την ροή του αγώνα, γι’ αυτό και το ολοκληρώσαμε χάνοντας με δύο πόντους διαφορά. Ωστόσο, στο τέταρτο δεκάλεπτο χάσαμε τον έλεγχο των συναισθημάτων μας και μαζί τον έλεγχο του αγώνα. Δεχθήκαμε άμεσα ένα σερί 9-0 και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε».