Facebook Pixel Sportdog.gr | Απίστευτο πάρτι της Ρεάλ μέσα στη Βαρκελώνη!
| 2018-02-23 23:51:00

Απίστευτο πάρτι της Ρεάλ μέσα στη Βαρκελώνη!

Πήραν εκδίκηση για τον χαμένο τελικό Κυπέλλου οι Μαδριλένοι και νίκησαν 101-74!

Πολύ φουριόζο ξεκίνημα έκανε στην αναμέτρηση η Ρεάλ, με το σκορ να ήταν στο 0-9, στα πρώτα δύο λεπτά. Η Μπαρτσελόνα δυσκολευόταν αρκετά, με τη «βασίλισσα» να συνεχίζει το «πάρτι» της και να φτάνει στο +16 (5-21) στο 7’. Μάλιστα, με το καλάθι του Αγιόν πήγε ακόμη και στο +20 (10-30), με το τρίποντο του Βεζένκοφ να διαμορφώνει το 13-30.

Η εικόνα του ματς ήταν ίδια και στη δεύτερη περίοδο, με την ομάδα του Λάσο να διατηρεί απόλυτα την κατάσταση (22-39). Από τα μισά και μετά, οι Καταλανοί αντέδρασαν, μειώνοντας στο -10 (33-43), αλλά το τελευταίο δίλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ανήκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια με το +17 (35-52).

Η Ρεάλ εξακολουθούσε να κάνει «πάρτι» και στην τρίτη περίοδο, με τη διαφορά να ανεβαίνει συνεχώς και να εκτοξεύεται ακόμη στο +27 (53-80), με το τέλος να βρίσκει στο +26 (57-83). Οι Καταλανοί ήταν αδύνατο να ακολουθήσουν τον ρυθμό της «βασίλισσας», η οποία ξέφυγε στο +31 (63-94), στο 36’, με τη νίκη της να έρχεται με το τελικό 101-74.

Τα δεκάλεπτα: 13-30, 35-52, 57-83, 74-101

ΠΗΓΗ: sport-fm.gr