Facebook Pixel Sportdog.gr | Φοβερά πράγματα - Θα το «δώσει» η Ρεάλ για να παίξει με Ολυμπιακό;
| 2018-04-06 22:45:00

Φοβερά πράγματα - Θα το «δώσει» η Ρεάλ για να παίξει με Ολυμπιακό;

Ντερμπάρα στο πρώτο ημίχρονο με την αδιάφορη Μπάμπεργκ.

Στη Μαδρίτη έχουν στραμμένη την προσοχή τους Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, καθώς μετά τη νίκη της Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ, οι αιώνιοι περιμένουν να μάθουν από το ματς της Ρεάλ με την Μπάμπεργκ, τη θέση που θα τερματίσουν στην κανονική διάρκεια της Ευρωλίγκας, καθώς και τον αντίπαλό τους στα πλέι οφ.

Αν και η Μπάμπεργκ λοιπόν είναι αδιάφορη, το πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπι, οι Γερμανοί βρέθηκαν και στο +4, όμως η δεύτερη περίοδος έκλεισε στο 53-50.

Αν νικήσει η Ρεάλ, ο Ολυμπιακός θα είναι τρίτος και θα αντιμετωπίσει την Ζαλγκίρις με πλεονέκτημα έδρας, αν νικήσει η Μπάμπεργκ, τότε ο Παναθηναϊκός θα πάει τρίτος και θα αντιμετωπίσει αυτός τη Ζαλγκίρις με πλεονέκτημα έδρας, ενώ ο Ολυμπιακός θα πέσει στη Ρεάλ, επίσης με πλεονέκτημα έδρας.