Facebook Pixel Sportdog.gr | Δυσαρέσκεια του Παναθηναϊκού για τη διαιτησία με Ρεάλ!
| 2018-04-19 22:33:00

Δυσαρέσκεια του Παναθηναϊκού για τη διαιτησία με Ρεάλ!

Πολλά τα παράπονα του Τριφυλλιού!

Αρκετά παράπονα είχαν οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού για τις αποφάσεις των διαιτητών στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Συγκεκριμένα, οι παράγοντες του Τριφυλλιού στέκονταν στη διαφορά των φάουλ που έχουν σφυριχθεί σε βάρος των δύο ομάδων (17 κατά του ΠΑΟ, 12 κατά της Ρεάλ), αλλά και στο γεγονός ότι οι Μαδριλένοι είχαν περισσότερες βολές (20-15).

Παράλληλα, ήταν δυσαρεστημένοι με το γεγονός ότι οι Πράσινοι συμπλήρωσαν πέντε ομαδικά φάουλ μετά από μόλις τέσσερα λεπτά την δεύτερη περίοδο, ενώ η Ρεάλ σε εννέα.

Θυμίζουμε πως διαιτητές του αγώνα είναι οι Ράντοβιτς (Κροατία), Μπελόσεβιτς (Σερβία) και Μπολτάουζερ (Σλοβενία).