Facebook Pixel Sportdog.gr | Τι είπε ο Σφαιρόπουλος για την ήττα; - «Μία νίκη για Final 4»
| 2018-04-24 23:04:00

Τι είπε ο Σφαιρόπουλος για την ήττα; - «Μία νίκη για Final 4»

Εκεί στάθηκε ο Έλληνας τεχνικού για την απογοητευτική εικόνα του Ολυμπιακού.

O προπονητής του Ολυμπιακού είπε μετά το τέλος του αγώνα: «Θέλω να συγχαρώ τη Ζαλγκίρις για τη νίκη. Έπαιξαν καλύτερα σε όλο το παιχνίδι και άξιζαν να νικήσουν. Μπορώ να πω ότι αρχίσαμε καλά το παιχνίδι στην πρώτη περίοδο, αλλά τα 5 επιθετικά ριμπάουντ σε αυτή την περίοδο δεν μας έδωσαν αυτά που θα έπρεπε να πάρουμε από την καλή αρχή που είχαμε.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο παίξαμε πολύ άσχημα στην επίθεση και αυτό είχε επίδραση και στην άμυνα. Η Ζαλγκίρις πήρε μεγάλη διαφορά, μια διψήφια διαφορά στο ημίχρονο. Πιστεύω ότι ήταν σημαντικό που στην τρίτη περίοδο επιστρέψαμε στο 28ο λεπτό, μειώνοντας στους 7 πόντους, αλλά εκείνη τη στιγμή ο Γιανκούνας σκόραρε πολύ.

Ήταν ένα καθοριστικό σημείο για το παιχνίδι. Πήραν και πάλι διψήφια διαφορά και μετά ήταν δύσκολο να επιστρέψουμε. Η Ζαλγκίρις προηγείται στη σιερά με 2-1. Θέλουν μία ακόμα νίκη για το Final Four. Έχουμε μία ευκαιρία την Πέμπτη και θα παλέψουμε για τη νίκη».