Facebook Pixel Sportdog.gr | Την... άκουσαν οι ΗΠΑ! Ήττα-πατατράκ από το Μεξικό με σκορ 78-70
| 2018-06-29 11:34:00

Την... άκουσαν οι ΗΠΑ! Ήττα-πατατράκ από το Μεξικό με σκορ 78-70

Ποιος να το πίστευε!

Μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις των τελευταίων χρόνων σημειώθηκε στο παιχνίδι των προκριμματικών του παγκοσμίου κυπέλλου μπάσκετ του 2019, καθώς το Μεξικό ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και νίκησε τις ΗΠΑ!

Μπορεί η «Team USA» ν' αγωνίζεται κατά κύριο λόγο με παίκτες της G-League, ωστόσο, αυτό δεν μειώνει την ιστορική νίκη του Μεξικό, που επιβλήθηκε με 78-70.

Οι Μεξικανοί προηγήθηκαν με 18-0 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +21 (31-10), κάτι που τους οδήγησε στη μεγάλη νίκη, με κορυφαίο τον Φρανσίσκο Κρουζ, ο οποίος σημείωσε 24 πόντους.