Facebook Pixel Sportdog.gr | Άγγιξε το «θαύμα» αλλά δεν τα κατάφερε η Εθνική Γυναικών!
| 2018-09-23 21:42:00

Άγγιξε το «θαύμα» αλλά δεν τα κατάφερε η Εθνική Γυναικών!

Πολύ κρίμα...

Η κατάρρευση στα τελευταία λεπτά, αλλά και το κρίσιμο σουτ της Γκρουντά στα 36’’ πριν τη λήξη, κόστισαν στην Εθνική Γυναικών την ήττα (75-71) από τη Γαλλία, με αποτέλεσμα να θέλει μόνο νίκη απέναντι στην Κορέα (25/9, 15:30), προκειμένου να προκριθεί στη νοκ άουτ φάση του Παγκοσμίου Κυπέλου.

Εξαιρετική εμφάνιση από τις παίκτριες του Κεραμιδά, καθώς κοίταξαν στα… μάτια το μεγάλο φαβορί που ήταν οι «τρικολόρ», κλείνοντας μάλιστα την τρίτη περίοδο στο +5 (54-59).

Πρώτη σκόρερ της Ελλάδας ήταν η Μάλτση με 28 πόντους, ενώ από τις Γαλλίδες ξεχώρισε η Μιγέμ με 20.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 38-36, 54-59, 75-71

Ελλάδα (Κεραμιδάς): Σταμάτη, Λύμουρα 6, Σπυριδοπούλου 5, Παυλοπούλου 8, Μάλτση 28, Νικολοπούλου, Κοσμά, Σπανού 8, Καλτσίδου 9, Χριστινάκη 3, Φασούλα 4.

Πηγή: sport-fm.gr