Facebook Pixel Sportdog.gr | Αήττητη και με... 100αρα η ΤΣΣΚΑ!
| 2018-10-27 00:33:00

Αήττητη και με... 100αρα η ΤΣΣΚΑ!

Οι Ρώσοι νίκησαν εκτός έδρας 106-91 τη μαχητική Γκραν Κανάρια.

Αήττητη παρέμεινε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Ευρωλίγκα, καθώς κέρδισαν και την Γκραν Κανάρια με 106-91 και έκανε το 4/4 στη διοργάνωση. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη τα χρειάστηκε κόντρα στους γηπεδούχους, αλλά κατάφεραν τελικά με ένα καλό δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα καλή τέταρτη περίοδο να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Γκραν Κανάρια ξεκίνησε εξαιρετικά τον αγώνα και προηγήθηκε με 13-4 με τρίποντο του Στρόμπερι. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και ανέβασαν τη διαφορά στους 10 (18-8). Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξύπνησε και κατάφερε στο τέλος του δεκαλέπτου να μειώσει τη διαφορά στους τρεις (29-26).

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ισοφάρισε και το ματς με καλάθι του Ροντρίγκεθ (29-29), αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι ανέκτησαν τα ηνία του σκορ (37-32). Η Γκραν Κανάρια κράτησε τα ηνία μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, αλλά και πάλι η “ρωσική αρκούδα” βρήκε τις επιθετικές λύσεις και έριξε τη διαφορά στους 3 (55-52).

To παιχνίδι συνέχισε να είναι ντέρμπι και στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κατάφερε να πάρει τα ηνία του σκορ ύστερα από αρκετή ώρα (77-80). Στην τελευταία περίοδο οι Ρώσοι “καθάρισαν” το ματς και πήραν τη νίκη με 106-91.

Τα δεκάλεπτα: 29-26, 55-52, 77-80, 91-106

Πηγή: ebasket.gr