Facebook Pixel Sportdog.gr | Εκπληκτική ανατροπή ο ΠΑΟΚ - Έχανε με 15 πόντους και νίκησε με 25!
| 2018-11-06 21:03:00

Εκπληκτική ανατροπή ο ΠΑΟΚ - Έχανε με 15 πόντους και νίκησε με 25!

Τρομερός ο Δικέφαλος, διέλυσε την Οπάβα με 94-69!

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει με 23-8 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στην έδρα της Οπάβα, όμως δεν... μάσησε και έφτασε σε εμφατική νίκη με 94-69!

Τη δεύτερη του νίκη στο Basketball Champions League πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Οπάβα με 94-69. Ο “Δικέφαλος του Βορρά” δυσκολεύτηκε κόντρα στους Τσέχους για ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο  μέρος ανέβασε την απόδοσή του και πήρε την πρώτη  του εκτός  έδρας νίκη  του.

Η Οπάβα ήταν εξαιρετική επιθετικά στο πρώτο δεκάλεπτο και “βομβάρδισε” τον ΠΑΟΚ από την γραμμή του τριπόντου. Οι Τσέχοι είχαν 8/8 τρίποντα και στο τέλος της περιόδου ήταν μπροστά με 31-24. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο “Δικέφαλος του Βορρά” αντέδρασε. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης με επί μέρους σκορ 23-14 κατάφερε να πάρει τα ηνία του σκορ (45-47)

Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο  ημίχρονο  ανεβασε κατακόρυφα την απόδοσή  του, βελτιώθηκε  σε άμυνα  και επιθεση και έβαλε τις βάσεις για να πάρει  το ροζ φυλλο αγώνα. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να πάρει διψήφιο προβάδισμα κι εν τέλει πανηγύρισε τη νίκη  με 94-69.

Τα δεκάλεπτα: 31-24,45-47,60-74,69-94

ΠΗΓΗ: ebasket.gr