Facebook Pixel Sportdog.gr | Καταιγιστικός ο Αντετοκούνμπο – Μια ανάσα από την κορυφή οι Μπακς
| 2018-11-17 11:34:00

Καταιγιστικός ο Αντετοκούνμπο – Μια ανάσα από την κορυφή οι Μπακς

Καταλυτική η παρουσία του Γιάννη στη νίκη του Μιλγουόκι.

Ηγέτης και οδηγός έγινε για τους Μπακς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, έφτασε σε double double, με 23 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Το Μιλγουόκι βρέθηκε μέχρι και 22 πόντους πίσω στο σκορ (στη δεύτερη περίοδο) και ο Greek Freak οδήγηε την ομάδα του σε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 123-104 επί των Σικάγο Μπουλς.

Με αυτή την επιτυχία, η ομάδα του Μιλγουόκι, απέχει μόλις μία νίκη από την κορυφή της Ανατολής, όπου εξακολουθεί να βρίσκεται το Τορόντο (12-4).

Ο Έλληνας σούπερ σταρ εκτός από τους 23 πόντους ( 6/11 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5/9 βολές) κα τα 13 ριμπάουντ, είχε επίσης 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ των Μπακς ήταν ο Έρικ Μπέντσο με 25 πόντους , ενώ για την ομάδα του Σικάγο, ο Πάρκερ με 21 πόντους.

Ο Κάϊρι Ιρβινγκ σημειώνοντας 43 πόντους και μοιράζοντας 11 ασίστ, επέτρεψε στους Σέλτικς να κερδίσουν με 123-116 τους Ράπτορς, μετά από ένα θεαματικό παιχνίδι. Για την ομάδα του Τορόντο, που γνώρισε την 3η σερί ήττα της, doyble double έκανε ο Κουάι Λέοναρντ με 31 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Σαράντα τρεις (43) πόντους πέτυχε και ο Άντονι Ντέιβις στη νίκη των Πέλικανς επί των Νικς με 129-124. Ο σούπερ σταρ της Νέας Ορλεάνης έφτασε σε double double, μαζεύοντας και 17 ριμπάουντ, βοηθώντας την ομάδα του να επιστρέψει από το -19 και να φτάσει σε μία δύσκολη νίκη, την τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.