Facebook Pixel Sportdog.gr | Τρομερός Γκος «καθάρισε» για τον ΠΑΟΚ στο Λαύριο
| 2018-12-08 17:27:00

Τρομερός Γκος «καθάρισε» για τον ΠΑΟΚ στο Λαύριο

Άνετη νίκη του Δικεφάλου με 77-64.

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο στο κλειστό του Λαυρίου, νικώντας την τοπική ομάδα 77-64 για την όγδοη αγωνιστική της Basket League, ανεβαίνοντας στην πρώτη εξάδα με την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα και αφήνοντας την ομάδα του Χρήστου Σερέλη στο 3-5.

Ο ΠΑΟΚ πήρε μια καλή διαφορά στην πρώτη περίοδο, δυσκολεύτηκε στη δεύτερη, όμως απέκτησε διψήφια διαφορά στην τρίτη και τη συντήρησε σταθερά στην τέταρτη.

Σε αυτό συνετέλεσαν περισσότερο οι Γκος με 25 και Μορέιρα με 15 πόντους, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Λαμπ με 18 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-20, 38-40, 47-59, 64-77

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Μιλόσεβιτς 11 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Κακλαμανάκης 4, Νίξον 10 (3/7 σουτ, 6 ασίστ), Τζόουνς, Λαμπ 18 (3/6 τρίποντα), Μαστρογιαννόπουλος, Λούντζης 5 (1), Περράκης, Κουζέλογλου 3 (1), Μέλσον 9 (3/7 σουτ), Οντιάσε 4

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 8, Αθηναίου 3 (1/5 τρίποντα), Τέπιτς 2, Γκος 25 (5), Μορέιρα 15 (5/7 δίποντα, 5/9 βολές, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Ζάρας 5 (1), Κόνιαρης 3 (1), Σχίζας 2, Γκάρετ 3, Χάτσερ 7, Τζόουνς 4

ΠΗΓΗ: sport-fm.gr