Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Διαμαρτυρήθηκε για τη διαιτησία της δεύτερης περιόδου ο Μπλατ
| 2019-02-13 20:51:00

Παράπονα Μπλατ - Τι είπε στους διαιτητές για τα σφυρίγματα στο ΟΑΚΑ

Διαμαρτυρίες από τον έμπειρο τεχνικό στο ντέρμπι.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Παράπονα από τη διαιτησία στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι είχε ο τεχνικός των Πειραιωτών, Ντέιβιντ Μπλατ, τα οποία εξέφρασε μάλιστα στον διαιτητή Αναστόπουλο.

Συγκεκριμένα, λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο έμπειρος τεχνικός μίλησε στον ρέφερι και εξέφρασε τη διαμαρτυρία του για το γεγονός ότι οι διαιτητές είχαν σφυρίξει μόλις ένα ομαδικό φάουλ κατά του Παναθηναϊκού σε ολόκληρο το δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα.

Οι Ερυθρόλευκοι βρίσκονται πίσω στο σκορ με 40-25 στο ημίχρονο και θα προσπαθήσουν να φτάσουν σε ανατροπή στο δεύτερο μέρος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: "Κόλαση" στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ - Απίστευτη χειρονομία από άσο του Ολυμπιακού στην εξέδρα (ΦΩΤΟ)