Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Μπασκόνια 72-70: Τα highlights (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-03-21 00:24:00

Η συγκίνηση για Θανάση Γιαννακόπουλο, το τρομερό ξεκίνημα και η... παραλίγο αυτοκτονία του ΠΑΟ (Vid)

Τα highlights από τη νίκη επί της Μπασκόνια με 72-70.

Παναθηναϊκός - Μπασκόνια: Η αναμέτρηση του ΟΑΚΑ εξελίχθηκε... ανέλπιστα σε θρίλερ, αφού οι Πράσινοι προηγήθηκαν με 23 πόντους στην τρίτη περίοδο του αγώνα, ωστόσο "κατέρρευσαν" και επέτρεψαν στους Βάσκους να επιστρέψουν στο ματς με 3 πόντους.

Ο Παναθηναϊκός πήρε με δυσκολία τη νίκη με 72-70 χάρη σε μεγάλα σουτ του Κιλπάτρικ και του Τόμας στο φινάλε, ωστόσο έχασε τεράστια ευκαιρία να νικήσει με διαφορά ανώτερη των 10 πόντων και να καλύψει την ήττα του στη Βασκονία. Έτσι, οι Πράσινοι μειονεκτούν στην ισοβαθμία με την ισπανική ομάδα.

Εκτός του αγωνιστικού τομέα, πάντως, το ΟΑΚΑ έζησε συγκλονιστικές στιγμές πριν την έναρξη της αναμέτρησης, με τους φίλους του Τριφυλλιού να τιμούν τη μνήμη του Θανάση Γιαννακόπουλου τηρώντας ενός λεπτού σιγή και τραγουδώντας συνθήματα για τον ιστορικό ηγέτη της ομάδας τους, που έφυγε από τη ζωή.