Facebook Pixel Μίλαν Τόμιτς: Πρωταθλητής Σερβίας με τον Ερυθρό Αστέρα
| 2019-06-17 23:12:00

Ιστορικό επίτευγμα για Τόμιτς - Σήκωσε το πρωτάθλημα με buzzer beater κι έκανε τρεμπλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Πρωταθλητής Σερβίας ο Ερυθρός Αστέρας, 76-75 την Παρτιζάν!

Μίλαν Τόμιτς: Με ιδανικό τρόπο έκλεισε μια μαγική σεζόν ο Ερυθρός Αστέρας του Σέρβου τεχνικού!

Οι Ερυθρόλευκοι έσπασαν την έδρα της Παρτιζάν με 76-75 χάρη σε buzzer beater του Μπίλι Μπάρον στην τελευταία επίθεση του αγώνα. Έτσι, έκλεισαν τη σειρά των τελικών με 3-1 και κατέκτησαν το πρωτάθλημα, μετά το Super Cup Σερβίας και την Αδριατική Λίγκα!

Εκτός του νικητήριου καλαθιού που σημείωσε, ο Μπάρον ήταν ο κορυφαίος παίκτης του Αστέρα, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 21 πόντους. Αυτό ήταν το 20ό πρωτάθλημα που κατακτά ο Ερυθρός Αστέρας στα χρονικά της ιστορίας του.