Facebook Pixel Νίκησε τον Κολοσσό με απίστευτους Λάνγκφορντ και Ρέι η ΑΕΚ!
| 2019-10-06 19:07:00

«Πάτησε» τον Κολοσσό με απίστευτους Λάνγκφορντ και Ρέι η ΑΕΚ!

Εύκολη νίκη με 93-69 για την Ένωση.

Την πρώτης της νίκη στην φετινή basket league πανηγύρισε η ΑΕΚ κόντρα στον Κολοσσό Ρόδου με σκορ 93-69, σε ένα παιχνίδι που τιμήθηκε ο Νίκος Μήλας.

Πολύ καλά ξεκίνησε η Ένωση την αναμέτρηση και μετά το 0-3 από τους φιλοξενούμενους αμέσως πήρε κεφάλι στο σκορ, με το δεκάλεπτο να την βρίσκει να προηγείται με 6 (20-14).

Στην δεύτερη περίοδο οι κιτρινόμαυροι πάτησαν το γκάζι επιθετικά με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν χωρίς επιτυχία να μείνουν κοντά με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 45-29.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εξακολούθησαν να είναι επιθετικοί και με ένα επιμέρους 26-22 έφτασαν στο 67-51 στην λήξη της τρίτης περιόδου.

Η ένωση συνέχισε να σκοράρει με συνέπεια και στο τέταρτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μην μπορέσουν να πλησιάσουν ποτέ στο σκορ για το τελικό 93-69.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Κιθ Λάνγκφορντ, ο οποίος “οργίασε” στην αναμέτρηση τελειώνοντας με 25 πόντους, με τον Ρέι να ακολουθεί από κοντά με 23, ενώ καλή΄εμφάνιση είχε και ο Δημήτρης Μαυροειδής με πόντους και ριμπάουντ

Από πλευράς ηττημένων κορυφαίος ήταν ο Κρόμα ο οποίος είχε 15 πόντους αλλά και 7 τελικές πάσες, ενώ ο Μπρέιζελτον είχε 14.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 45-29, 67-51, 93-69

Πηγή: ebasket.gr