Facebook Pixel Διέλυσε με 104-63 τη Βιλερμπάν η Μπάγερν!
| 2019-10-17 23:31:00

Υπερηχητική Μπάγερν, διέλυσε με 104-63 τη Βιλερμπάν!

Περίπατος για τους Βαυαρούς.

Την δεύτερη νίκη της σε τρία παιχνίδια στην Ευρωλίγκα πανηγύρισε η Μπάγερν Μονάχου, διαλύοντας την Βιλερμπάν με σκορ 104-63, σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση σκοράροντας 30 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, για το 30-13. Ίδιο ήταν το σκηνικό και στην δεύτερη περίοδο με την γερμανική ομάδα να είναι καταιγιστική πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με διαφορά 22 πόντων (57-35).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να έχουν ρίξει λευκή πετσέτα στην αναμέτρηση με το τελικό 104-63 να δίνει πανηγυρικά την νίκη στην Μπάγερν.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Λο με 19 πόντους, με τους Ντζέντοβιτς και Λούτσιτς να ακολουθούν με 14 και 12 αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 30-13, 57-35, 83-51, 104-63

Πηγή: ebasket.gr