Facebook Pixel Έχασε εύκολα και από την Μακάμπι η Φενέρ
| 2019-10-30 23:06:00

Παραπαίει η Φενέρ, έχασε εύκολα και από την Μακάμπι!

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς.

Την 3η νίκη της σε 5 παιχνίδια πήρε η Μακάμπι Τελ Αβίβ επικρατώντας με σκορ 67-55 επί της Φενέρμπαχτσε, η οποία πλέον έχει ρεκόρ 1-4.

Πολύ δυνατά μπήκε σε άμυνα και επίθεση η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου περιορίζοντας τους φιλοξενούμενους σε μόλις 6 πόντους στο δεκάλεπτο για το 21-6.

Στην δεύτερη περίοδο οι παίκτες της Μακάμπι μπήκαν πολύ δυνατά και βρήκαν λύσεις στην επίθεση για να φτάσουν την διαφορά στους 18 πόντους στο 15′ και στους 20 στο φινάλε του ημιχρόνου (41-21).

Στην επανάληψη ήταν σειρά της ομάδας του Ομπράντοβιτς να παίξει πολύ καλά στην άμυνα, και μέσω αυτής βρήκε πόντους και στην επίθεση για να μειώσει την διαφορά στους 11 στην λήξη του δεκαλέπτου (52-41).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η τουρκική ομάδα πλησίασε μέχρι τους 5 πόντους χάρη στο τρίποντο του Ντε Κολό 3:55 πριν το φινάλε. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ξαναπήραν διψήφια διαφορά με τρίποντο του Ζούσμαν για το 65-55, για να πάρει τελικά την νίκη με σκορ 67-55.

Τα δεκάλεπτα: 21-6, 41-21, 52-41, 67-55

Πηγή: ebasket.gr