Facebook Pixel Διέλυσε την Χίμκι η Ρεάλ!
| 2019-11-19 23:49:00

Απίστευτη Ρεάλ, διέλυσε με "100άρα" την Χίμκι!

Πάρτι για τους Μαδριλένους και νίκη με 104-76.

Ήταν ένα πάρτι της Ρεάλ με... επίτιμη καλεσμένη τη Χίμκι. Κάνοντας εξωπραγματική εμφάνιση για 30 λεπτά, η «Βασίλισσα» έφτασε εύκολα στη νίκη με 104-76, σουτάροντας σχεδόν 60% στο τρίποντο κι έχοντας πολλούς πρωταγωνιστές.

H Ρεάλ, έδειξε από την αρχή τις διαθέσεις της και με πρωταγωνιστή τον Ράντολφ, προηγήθηκε με 17-8. Η Χίμκι σε εκείνο το σημείο, έβγαλε μια αντίδραση για το 17-16, ωστόσο με τον Ράντολφ ασταμάτητο και την άμυνα των γηπεδούχων... απούσα, η «Βασίλισσα» ήταν στο +6 στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-25).

Η δεύτερη περίοδος ήταν showtime για την ομάδα του Λάσο, με τρομερή ευστοχία έξω από τα 6.75. Ο Ράντολφ έφτασε τους 16 πόντους με (με 4/5 τρίποντα), ο Κάρολ «κόλλησε» αλλά δύο συνεχόμενα και η Ρεάλ, πήγε στο 44-29. Οι γηπεδούχοι, χάλασαν εντελώς το μυαλό της Χίμκι και βάζοντας και τον Μίκι στην επιθετική τους εξίσωση «έφυγαν» στο 60-36 κι έκλεισαν το πρώτο μέρος, στο 65-42, το εκπληκτικό 69,2% με 9/13 τρίποντα.

Το μάτι της Ρεάλ δε σταμάτησε να γυαλίζει ούτε στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Ταβάρες να τελειώνει φάσεις αλλά και με τρίποντα από Γιουλ και Ράντολφ, «έτρεξε» ένα 16-2 στο πρώτο πεντάλεπτο της τρίτης περιόδου, για το 81-44. Οι γηπεδούχοι, μπορεί να κατέβασαν λίγο το τέμπο, αλλά κράτησαν τη διαφορά στα ίδια επίπεδα, φτάνοντας τους 92 πόντους, στο τέλος της τρίτης περιόδου!

Το ενδιαφέρον στην τέταρτη περίοδο, ήταν οι πόντοι που θα φτάσει η Ρεάλ, καθώς και το εκπληκτικό της ποσοστό στα τρίποντα. Προφανώς και ο ρυθμός, χαμήλωσε κι άλλο, η Χίμκι προσπάθησε να μαζέψει όσο μπορεί τη διαφορά, με το τελικό σκορ να φτάνει στο 104-76

Δεκάλεπτα: 31-25, 65-42. 92-56, 104-76

Πηγή: sdna.gr