Facebook Pixel Sportdog.gr | Ματς-παρωδία με υποψίες για στήσιμο - Δεν έβαζαν καλάθι... ούτε με αίτηση! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-12-13 19:31:00

Τους πήραν χαμπάρι!

Σάλος έχει ξεσπάσει στη Ρωσία με ένα παιχνίδι για τη β' κατηγορία μπάσκετ ανδρών μεταξύ της Άρσεναλ Τούλα και της Ντιναμό Σταυρούπολης.

Η αναμέτρηση έληξε με σκορ 82-65 υπέρ των γηπεδούχων, ωστόσο αυτό που προκάλεσε τεράστια εντύπωση ήταν η συμπεριφορά των παικτών στα τελευταία λεπτά, αφού ήταν εμφανές ότι δεν ήθελαν να σκοράρουν!

Συγκεκριμένα, στα τελευταία επτά λεπτά του αγώνα σημειώθηκε μόλις ένα καλάθι, με τους παίκτες να αστοχούν ηθελημένα και να κάνουν συνεχώς παραβάσεις!

Ο πρόεδρος της ρωσικής Ομοσπονδίας μπάσκετ, Αντρέι Κιριλένκο, ενημερώθηκε σχετικά και απέβαλλε από το πρωτάθλημα την Αρσεναλ Τούλα η οποία και στο παρελθόν είχε απασχολήσει για προσυνεννοημένα αποτελέσματα αγώνων.