Facebook Pixel Αχ, αυτά τα δοκάρια…(ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-02-20 20:05:00

Αχ, αυτά τα δοκάρια…(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Άρης δεν ήταν καλύτερος από τον Ατρόμητο, ήταν όμως σίγουρα πιο άτυχος. Είχε δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο Καστίγιο έχασε το… άχαστο στο 90’ και έτσι οι Θεσσαλονικείς έμειναν στο 0-0 στο Περιστέρι.

Με την ισοπαλία αυτή οι «κίτρινοι» έφτασαν τους 29 βαθμούς και παρέμειναν έξω από τις θέσεις των πλέι οφ, ενώ ο Ατρόμητος με τη νέα ισοπαλία έφτασε τους 27 και ακόμα κοιτάει… πίσω για την απόσταση από τις θέσεις του υποβιβασμού.

Όσον αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης, το θέαμα που παρακολουθήσαμε δεν ήταν καθόλου καλό και οι φάσεις ελάχιστες. Η πρώτη αξιόλογη στιγμή σημειώθηκε στο 16’, όταν ο Σηφάκης απέκρουσε το σουτ του Σαρμιέντο έξω από την περιοχή, ενώ η επόμενη καλή στιγμή ήταν στο 39’, όταν ο Καμαρά από καλή θέση σημάδεψε άουτ.

Στην επανάληψη ο Άρης ανέβασε στροφές και έψαξε τη νίκη, ωστόσο αυτό βοήθησε τον Ατρόμητο να βρει κενά και να γίνει πιο απειλητικός. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και πίεζαν για το γκολ, ωστόσο αυτοί που είχαν τις καλές ευκαιρίες ήταν οι Θεσσαλονικείς. Στο 60’ από σέντρα του Νέτο, ο αμαρκάριστος Μπομπαντίγια σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 90’ ο Καστίγιο βγήκε μόνος του απέναντι από τον Μιχαηλίδη, όμως κατάφερε και πάλι να πετύχει το δοκάρι.

Τo live του sportdog:

90+3' Τέλος της αναμέτρησης

90' Απίστευτη ευκαρία για τον Άρη.
Ο Μηνδρινός βγάζει τετ α τετ τον Καστίγιο, αυτός κοντρολάρει, σουτάρει και πετυχαίνει το δοκάρι!

88' Από σέντρα του Νεμπεγλέρα ο Σαγκανόφσκι πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ

76'  Π ολύ καλό σουτ του Νάστου, διώχνει σε κόρνερ ο Σηφάκης

66' Καλό σουτ του Καμαρά,
η μπάλα φεύγει άουτ

65' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσέζαρεκ στην θέση του Μπομπαντίγια.

59’ Δοκάρι για τον Άρη. Από σέντρα του Νέτο, ο Μπομπαντίγια από το ύψος της μικρής περιοχή έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα όμως σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

51' Δυνατό σουτ του Σαρμιέντο, αποκρούει εντυπωσιακά ο Σηφάκης

46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σκόνδρας στην θέση του Δάρλα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Κακό θέαμα, ελάχιστες φάσεις...

35' Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο ματς. Ο Άρης έχει ανεβάσει την απόδοσή του στα τελευταία λεπτά, όμως πολύ δύσκολα μπαίνει στην περιοχή του Ατρομήτου.

21' Ο Σαρμιέντο κλοτσάει εκτός φάσης τον Μπομπαντίγια,
μπροστά στον επόπτη, όμως ο διαιτητής δεν του βγάζει κάρτα...

16' Δυνατό σουτ του Σαρμιέντο, αποκρούει δύσκολα ο Σηφάκης και διώχνει σε κόρνερ

8' Κίτρινη κάρτα στον Δάρλα για μακράρισμα πάνω στον Νέτο

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Ολιβέιρα, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος, Σαρμιέντο (83' Φαβάλι), Σφακιανάκης, Τάτος, Καμαρά, Δάρλας (46' Σκόνδρας)

Άρης (Γιάννης Μηχαλήτσος): Σηφάκης, Βαγγέλι, Νέτο, Λαζαρίδης, Ρονάλντο, Πρίττας, Πορτίγια (54' Καστίγιο), Τόχα, Παπαζαχαρίας, Σακάτα (78' Μενδρινός), Μπομπαντίγια (65' Τσέζαρεκ)

Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών)