Facebook Pixel Πάρτι Χριστουγέννων!
| 2010-12-26 17:01:00

Πάρτι Χριστουγέννων!

Μία τεράστια νίκη πανηγύρισε η Γουεστ Χαμ μέσα στην έδρα της Φούλαμ, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της «BoxingDay» στην Αγγλία.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 11’ έκαναν το 1-0, ωστόσο η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στην Γουεστ Χαμ.

Ο Κόουλ στο 37’ έκανε το 1-1, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μετά από λάθος της άμυνας ο Πικιόν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 73’ ο Κόουλ σκόραρε για δεύτερη φορά και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Με τη νίκη αυτοί τα «σφυριά» ξεκόλλησαν από την τελευταία θέση και έφτασαν τους 16 πόντους, όσους δηλαδή έχει και η Φούλαμ.