26/02/11 - 22:38

Δεν το "Χ"άνει με ...τίποτα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρά την ισοπαλία (1-1) με τον Ατρόμητο, ο Παναθηναϊκός ...δεν το χάνει το δικό του πρωτάθλημα! Το πανηγύρισε με γύρο του θριάμβου(!) στο συλλαλητήριο του ΟΑΚΑ για τα γεγονότα του ντέρμπι.

42.756views 0shares

Μη χάσεις την ευκαιρία: Κάνε τώρα ετήσια ασφάλεια αυτοκινήτου στη μισή τιμή!

Καλό το συλλαλητήριο, καλές οι διαμαρτυρίες, αλλά ο Παναθηναϊκός μέσα στο γήπεδο δεν… μας τα είπε καλά.

Οι πράσινοι θυμήθηκαν τον παλιό… κακό τους εαυτό με εξαίρεση τον Τζόρβα, που κράτησε και το 1-1 στο τετ-α-τετ του Τάτου στο 58`. Οι παίκτες λοιπόν του Φερέιρα με εξαίρεση τους Γκοβού (έβαλε και γκολ!) και Κατσουράνη στο πρώτο μέρος ήταν σε άλλο γήπεδο.

Ο Ατρόμητος καλά στημένος προηγήθηκε δίκαια με τον Μπρίτο στο 31` αλλά δυο λεπτά μετά δέχτηκε ένα… αστείο γκολ με τον Ολιβέιρα να δίνει πάσα στον Γκοβού για το 1-1.

Και για να είμαστε στο… πνεύμα των ημερών, υπάρχουν διαμαρτυρίες για τον Τσινιάρη πως δεν έδωσε από ένα πέναλτι σε κάθε ομάδα. Στο 44` ο Γκοβού βγήκε με την μπάλα και τα… χέρια κόρνερ, ενώ στο 54` ο Μπαζίνσκι απέκρουσε με το χέρι την κεφαλιά του Κατσουράνη.

Ο Σισέ φώναζε, χτυπιόταν και… έβγαινε οφσάιντ, μπαλιές δεν έπαιρνε (πουθενά ο Νίνης), οπότε όσο και να παιζε ο Παναθηναϊκός γκολ δεν έμπαινε, παρά την είσοδο των ξεχασμένων Κλέιτον και Πετρόπουλου.

Αν έπρεπε μια ομάδα να κερδίσει βάση ευκαιριών αυτή ήταν ο Ατρόμητος, που πρέπει να έφυγε δυσαρεστημένος με το 1-1.

Το φιλμ του αγώνα:

90+3` Λήξη του αγώνα

90` Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

83` Ο Μελισσάς στη θέση του Τάτου

82` Πετρόπουλος αντί Γκοβού

82` Κίτρινη ο Τάτος

80` Γύρισμα του Καμαρά από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Τζόρβας

78` Ο Κλέιτον αντί του Καραγκούνη

78` Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι, στον Σιμάο

74` Mαρίνος αντί Νίνη

70` Από το λάθος του Σπυρόπουλου, ο Καραλής έκανε την προβολή αλλά η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε

69` Ο Καραλής στη θέση του Θανάση Καραγκούνη

64` Ο Καμαρά στη θέση του Μπρίτο

58` Τετ-α-τετ του Τάτου με τον Τζόρβα, ο μέσος του Ατρόμητου σούταρε πάνω στον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού

50` Ο Μπαζίνσκι βρήκε με την μπάλα το χέρι στην κεφαλιά του Κατσουράνη, πάλι "παίζετε" είπε ο Τσινιάρης

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45+4` Λήξη του πρώτου μέρους

44` Κεφαλιά του Σαγκανόφσκι, λίγο άουτ

44` Ο Νάστος μπήκε και πάλι από τα αριστερά στην περιοχή των γηπεδούχων έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Γκοβού που έκανε τάκλιν, βρήκε την μπάλα καθαρά με τα χέρια, αλλά ο Τσινιάρης έδωσε κόρνερ.

42` Μπάσιμο του Νάστου από αριστερά και γύρισμα, ο Θανάσης Καραγκούνης υπό την πίεση του Σπυρόπουλου, αστόχησε

35` Tακουνάκι του Γκοβού στον Κατσουράνη, η μπάλα κόντραρε στο σουτ του τελευταίου και πήγε κόρνερ

33` Ο Ολιβέιρα έκανε λάθος και με κεφαλιά προς τα πίσω βρήκε τον... Γκοβού που πλάσαρε για το 1-1. Το πρώτο του Γάλλου στο πρωτάθλημα

31` O Mπρίτο βγήκε στην πλάτη της άμυνας και κρέμασε τον Τζόρβα κάνοντας το 0-1

21` Ωραία προσπάθεια και σουτ του Τάτου μέσα από την περιοχή, στην αγκαλιά του Τζόρβα η μπάλα

14` Τρίτη διακοπή στο ματς από τον Τσινιάρη... Ο λόγος είναι οτι κάποιοι οπαδοί είναι μεταξύ κιγκλιδώματος και αγωνιστικού χώρου

8` Ο Τσινιάρης διέκοψε το ματς για ένα λεπτό για να κάνει συστάσεις

5` Δυνατό σουτ του Κατσουράνη έξω από την περιοχή, άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι

3` Διαμαρτυρία για πέναλτι από τους γηπεδούχους για χέρι του Νάστου σε σέντρα του Γκοβού