Facebook Pixel Τη… σφυροκόπησε με τρία γκολ!
| 2011-02-27 18:39:00

Τη… σφυροκόπησε με τρία γκολ!

Εννιά αγωνιστικές χωρίς νίκη ήταν η Γουέστ Χαμ και ξέσπασε με 3-1 επί της Λίβερπουλ στο Απτον Παρκ, ανασαίνοντας βαθμολογικά.

Στο 22` ο Σκοτ Πάρκερ έκανε με σουτ το 1-0, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου η Γουέστ Χαμ διπλασίασε τα τέρματα της με δυνατή κεφαλιά του Ντεμπά Μπα.

Οι «ρεντς» κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 84’ με τον Γκλεν Τζόνσον, όμως στο 91` ο Κάρλτον Κόουλ, ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα μόλις δύο λεπτά νωρίτερα, κέρδισε κατά κράτος τον Σκρτελ σε προσωπική μονομαχία και από την άκρη της μεγάλης περιοχής έγραψε το τελικό 3-1.

Αναλυτικά όλα τα ματς της 28ης αγωνιστικής:

Σάββατο 26/2/2011

Άστον Βίλα-Μπλάκμπερν 4-1
(49΄πεν, 82΄Άσλεϊ Γιάνγκ, 62΄αυτ.Χάνλι, 64΄Ντάουνινγκ/ 80΄Κάλινιτς)

Έβερτον-Σάντερλαντ 2-0
(8΄, 39΄Μπέκφορντ)

Νιούκαστλ-Μπόλτον 1-1
(13΄Νόλαν/ 38΄Στάριτζ)

Γουίγκαν-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-4
(17΄, 74΄Ερνάντες, 84΄Ρούνεϊ, 87΄Φάμπιο)

Γουλβς-Μπλάκπουλ 4-0
(3΄Χάρβις, 51΄Ο΄Χάρα, 79΄, 90΄΄Εμπανκς-Μπλέικ)

*Το Τσέλσι-Μπέρμιγχαμ αναβλήθηκε λόγω του τελικού Κυπέλλου, όπου συμμετέχει η ομάδα των προαστίων του Λονδίνου.