Facebook Pixel Ιδού τα αποτελέσματα όταν θυμώνουν… (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-03-06 19:20:00

Ιδού τα αποτελέσματα όταν θυμώνουν… (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τζένοα έκανε το λάθος να προηγηθεί μέσα στην έδρα της Ίντερ και τελικά το «πλήρωσε» ακριβά, αφού γνώρισε την ήττα με 5-2.

Οι Γενοβέζοι άνοιξαν το σκορ στο 40’ με τον Παλάσιο και άρχισαν να κάνουν όνειρα για μεγάλο «διπλό», όμως το δεύτερο ημίχρονο ήταν… εφιαλτικό. Οι «νερατζούρι» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο μετά την ανάπαυλα αποφασισμένοι για την ανατροπή και τα κατάφεραν και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.

Ο Πατζίνι στο 50’ έκανε το 1-1, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό, από την σέντρα του τέρματος, οι παίκτες της Ίντερ κέρδισαν τη μπάλα και ο Ετό έκανε το 2-1. Ο Καμερουνέζος έξι λεπτά αργότερα έκανε το 3-1, ενώ στην συνέχεια δίχτυα βρήκαν και οι Πάντεφ και Ναγκατόμο. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενο, ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του ματς με τον Μποσέλι.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια, ξεχώρισαν η άνετη νίκη της Φιορετνίνα απέναντι στην Κατάνια με 3-0 και δύο τέρματα του Μούτου, αλλά και το 1-0 της Ουντινέζε κόντρα στην Νάπολι.