Facebook Pixel Εξολοθρευτές… «νυχτερίδων»! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-03-10 00:38:00

Εξολοθρευτές… «νυχτερίδων»! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Σάλκε νίκησε 3-1 τη Βαλένθια στη Γερμανία (1-1 το πρώτο ματς) και προκρίθηκε στους «8» του Champions League.

Tο ματς ξεκίνησε ιδανικά για τη Βαλένθια, που προηγήθηκε στο 17` με κεφαλιά του Ρικάρντο Κόστα, όμως η ομάδα του Φέλιξ Μάγκατ το `φερε στα ίσα με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φαρφάν στο 40`.

Στο 52` μετά από φάση διαρκείας, ο Γκαβράνοβιτς σημάδεψε και τα δύο (!) δοκάρια προτού η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα του Γκουάιτα.

Μοιραίος παίκτης για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Αντούριθ, που μέσα σε 2 λεπτά (57`και 58`) έχασε καταπληκτικές ευκαιρίες να κάνει το 2-2, αφού τη μία τον σταμάτησε ο Νόιερ και την άλλη σούταρε άουτ σε κενή εστία.

Στο 81` ο Γκαβράνοβιτς σημάδεψε το κάθετο δοκάρι, όπως και στις καθυστερήσεις όταν πήγε να «κρεμάσει» τον Γκουάιτα από μακριά.

Ότι δεν έκανε ο Γκαβράνοβιτς, το κατάφερε ο Φαρφάν στο 90+4`όταν στην κόντρα σημείωσε το 3-1, καθαρίζοντας την πρόκριση.

Για τη Σάλκε αγωνίστηκε και ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, που μπήκε αλλαγή στο 60` αντί του Μάτιπ, ενώ ο Αγγελος Χαριστέας ήταν στον πάγκο.

szólj hozzá: Sch 3-1 Val