Facebook Pixel Μέχρι εκεί ...ΠΑΣ!
| 2013-01-10 20:04:00

Μέχρι εκεί ...ΠΑΣ!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν... καταλαβαίνει από «φονιάδες», νίκησε σήμερα 2-0 τον Φωστήρα στο Κύπελλο Ελλάδας και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου.

Οι Γιαννιώτες μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, πίεσαν πολύ στο πρώτο ημίχρονο και τελικά στο 41' άνοιξαν το σκορ. Ο Τσουκαλάς κινήθηκε όμορφα από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και με ιδανικό πλασέ έκανε το 1-0.

Φορτσάτος όμως μπήκε ο ΠΑΣ και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48' κατάφερε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 48' με τον Ντε Βιντσέντι, με κοντινή προβολή. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, παρά τις ευκαιρίες που έχασαν οι γηπεδούχοι στην συνέχεια και για τρίτο γκολ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Tαμπάσης, Λίλα, Τσουκαλάς, Οικονόμου, Ντε Βινσέντι, Κολοβέτσιος, Ντάσιος, Βίλα, Νικλητσιώτης, Γεωργίου, Μιχαήλ

Φωστήρας (Κώστας Ψυρρόπουλος): Μπότος, Μπιλίτσης, Πενταυράκης, Παραράς, Τσώνης, Μπούμπας, Τασούλης, Βαβάτσικος, Μπούκουρης, Κούτρος, Κάμπας