Facebook Pixel Ξέχασε το «Καραϊσκάκη»;
| 2011-03-12 22:23:00

Ξέχασε το «Καραϊσκάκη»;

Σε ένα κακό και αδιάφορο –είναι η αλήθεια –ματς στο Καυτανζόγλειο, ο Παναθηναϊκός με δυο γκολ του Πετρόπουλου κι ένα του Λάζαρου νίκησε 3-1 τον Ηρακλή.

Ο Παναθηναϊκος φαίνεται να άφησε πίσω του το περιβόητο πια ντέρμπι του «Καραϊσκάκη» και μετά από τρία ματς επέστρεψε στις νίκες, παίζοντας με 4-4-2.

Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά και στο 4` ο Σισέ.. χάζεψε τον Παπαστεργιανό έβγαλε στον Πετρό που με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, αλλά μετά το 30` ξύπνησε και ο Ηρακλής και στο 35` ισοφάρισε με τον Μαχόπ.

Φάση καρμπόν περίπου ήταν και το 1-2 στο 51`. Ο Σισέ σέρβιρε και ο «Πετρό» δεν είπε όχι, βάζοντας γκολ με πλασέ από τη μικρή περιοχή.

Ο Πετρό βγήκε, ο Λάζαρος μπήκε και στο 83` διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αφού στις καθυστερήσεις ο Ζερκά σε δύο περιπτώσεις δεν μπόρεσε να μειώσει.

Το φιλμ του αγώνα

90+4` Λήξη του αγώνα

90+2` Ο Ζερκά πρώτα με σουτ και μετά με κεφαλιά στην εξέλιξη της φάσης δεν μπόρεσε να μειώσει

90` Γιούρκας αντί Σαριέγκι

83` Ο Σισέ σούταρε, ο Ελευθερόπουλος απομάκρυνε και ο επερχόμενος Χριστοδουλόπουλος σε κενή εστία έκανε το 1-3

82` Κάρτα στον Ζιλμπέρτο

81` Ο Βουτσιάς στη θέση του Μαχόπ

78` Kίτρινη ο Καντέ

75` Κίτρινη στον Πάμπλο Λίμα

72` Κίτρινη ο Κατσουράνης

70` Λάζαρος αντί Πετρόπουλου

69` Ρόμπλες και Καϊτά αντί Κανακούδη και Αραμπατζή

61` Κίτρινη κάρτα ο Κυριαζής

55` Kυριαζής και Ελευθερόπουλος δεν συνεννούνται καλά, η μπάλα κύλησε προς την εστία αλλά τελικά πήγε κόρνερ

51` Πάλι Σισέ-"Πετρό". Ο Σισέ από δεξιά έκανε γύρισμα στη μικρή περιοχή και ο Πετρόπουλος έκανε το 1-2

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

45+2` Λήξη του πρώτου μέρους

45+ Λάθος του Ιωαννίδη, ο Επαλέ βγήκε γρήγορα στην κόντρα, αλλά ο Τζόρβας απέκρουσε

43` Κόρνερ του Καραγκούνη, η μπάλα έφτασε στον Σισέ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά αιφνιδιάστηκε κι έστειλε την μπάλα άουτ

39` Αναγκαστική αλλαγή. Ο Ιωαννίδης στη θέση του Σπυρόπουλου

35` Γύρισμα του Αραμπατζή από δεξιά, ο Επαλέ δεν μπόρεσε αλλά ο Μαχόπ με σουτ έκανε το 1-1

32`Ωραία εκτέλεση φάουλ του Λίμα με το αριστερό, μόλις άουτ από το κάθετο δοκάρι του Τζόρβα

20` Δυνατό σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή, λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι

11` Eκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, ο Ελευθερόπουλος έπεσε στη γωνία του κι απέκρουσε

8` O Mάρα πλάσαρε τον Τζόρβα η μπάλα πήρε τροχιά προς τα δίχτυα και ο Σαριέγκι την έδιωξε πριν περάσει τη γραμμη

4` Σέντρα του Σισέ από δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Πετρόπουλου στο πρώτο δοκάρι και 1-0