Facebook Pixel Τουμπ-ΑΡΗ-σε την Κέρκυρα αλά… αγγλικά!
| 2011-03-13 20:07:00

Τουμπ-ΑΡΗ-σε την Κέρκυρα αλά… αγγλικά!

Ο Σάκης Τσιώλης ξεκίνησε νικηφόρα στον πάγκο του Άρη, καθώς οι κίτρινοι έφεραν τα πάνω κάτω στο ματς με την Κέρκυρα στο δεύτερο μέρος, επικρατώντας με το… αγγλικό 3-4 σε ένα εντυπωσιακό ματς!

Οι Θεσσαλονικείς τα έβαλαν όλα μαζεμένα, καθώς σε όλη τη σεζόν δεν είχαν βάλει ποτέ πάνω από 2!

Οι «Φαίακες» ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν δίκαια 2-1 (7` Μαζνόφ, 31` Γραμμόζης με φοβερό φάουλ), ενώ για τον Άρη είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 26` ο Φατί.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν με την πλάτη στον τοίχο μέχρι το 65` λοιπόν, ενώ η Κέρκυρα είχε και δοκάρι με τον Καλαντζή! Γενικά τίποτα δεν έδειχνε ότι ο Αρης θα έφευγε με το τρίποντο!

Όμως, αρχικά στο 65` ο Λαζαρίδης νίκησε όλη την άμυνα της Κέρκυρας και έκανε το 2-2, ενώ τρία λεπτά μετά ο Καστίγιο έσπασε το τεχνητό οφσάιντ κι έκανε το 2-3.

Όταν ο Καστίγιο έφτιαξε για τον Κόκε το 2-4 στο 76` βιαστήκαμε όλοι να ξεγράψουμε την Κέρκυρα, αλλά στο 77` ο Γκουστάβο έκανε το 3-4 και μας έβαλε όλους στην πρίζα πάλι!

Η αποβολή του Γραμμόζη στο 82` διατάραξε την αριθμητική ισορροπία και ο Άρης κατάφερε τελικά και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το φιλμ του αγώνα

90+4` Λήξη του αγώνα

88` Κίτρινη ο Βανγκέλι

84` Κίτρινη ο Τόχα

83` Ο Παπαζαχαρίας αντί του Καστίγιο

83` Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Γραμμόζη

77` Ο Γκουστάβο ελίχτηκε και με δυνατό αριστερό σουτ από το ημικύκλιο έκανε το 3-4!

77` Ο Τσίγκας αντί του Παρασκευαΐδη

76` Ο Κόκε βγήκε τετ-α-τετ από την κάθετη του Καστίγιο και με ωραίο πλασέ από πλάγια θέση έκανε το 2-4

70 `Κίτρινη στον Γκουστάβο

68` Κάθετη του Νέτο στον Καστίγιο, που καλυπτόταν την ώρα που πήρε την μπάλα, αυτός πλάσαρε εύστοχα τον Κωνσταντόπουλο κι έκανε το 2-3

65` Ο Νέτο εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο Λαζαρίδης με δυνατή κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας έκανε το 2-2

63` Ο Γραμμόζης ελίχθηκε μες στη μεγάλη περιοχή και σούταρε με το αριστερό, ο Σηφάκης μπλόκαρε με τη δεύτερη

54` Σέντρα του Μαζνόφ από δεξιά, κεφαλιά του Καλαντζή στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη

46` Σακάτα και Τόχα στη θέση των Ντανίλο και Μενδρινού

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45` Λήξη του πρώτου μέρους

43` Αμαρκάριστος ο Μακρής από το ύψος της μικρής περιοχής, πλάσαρε ψηλά άουτ

38` Κίτρινη ο Γραμμόζης

32` Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη από αριστερά, ο Σηφάκης δεν μπόρεσε. 2-1 η Κέρκυρα

26` Μετά από κόρνερ, ο Φατί από κοντινή απόσταση,αφού Κοντοδήμος και Κωνσταντόπουλος δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν, έκανε το 1-1

25` Εκτέλεση φάουλ του Καστίγιο, ο Κωνσταντόπουλος έπεσε στη γωνία του και απέκρουσε

24` Κίτρινη στον Παρασκευαΐδη

7` Ο Στολτίδης έστρωσε την μπάλα στον Μαζνόφ και αυτός με συρτό διαγώνιο σουτ νίκησε τον Σηφάκη για το 1-0

5` Κεφαλιά του Μαζνόφ από θέση αριστερά πλάγια, ο Σηφάκης δύσκολα σε κόρνερ

4` Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη από αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι