Facebook Pixel «Διάβολοι» και στα προημιτελικά! (BINTEO)
| 2011-03-16 00:40:00

«Διάβολοι» και στα προημιτελικά! (BINTEO)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στους «8» του Champions League, επικρατώντας 2-1 της Μαρσέιγ. Ο Ερνάντεζ πέτυχε και τα δύο γκολ. Θρίλερ στα τελευταία λεπτά με τη μείωση των Γάλλων.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο παιχνίδι, αφού κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 5’ με το γκολ του Ερνάντεζ. Η Μαρσέιγ προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια, έχασε μάλιστα πάμπολλες ευκαιρίες, ιδιαίτερα στην επανάληψη.

Ωστόσο, οι «κόκκινοι» ήταν αυτοί που κατάφεραν και πάλι να βρούνε δίχτυα με τον Γιγκς να σερβίρει και τον Ερνάντεζ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 75’.

Η υπόθεση πρόκριση όμως δεν είχε τελειώσει ακόμα για τους παίκτες του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον. Οχτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Μπράουν πέτυχε αυτογκόλ! Οι Γάλλοι μείωσαν σε 2-1 και τα τελευταία λεπτά εξελίχτηκαν σε θρίλερ, αφού αν οι φιλοξενούμενοι ισοφάριζαν θα έπαιρναν και το εισιτήριο για τους «8», μιας και το πρώτο ματς είχε λήξει ισόπαλο 0-0.

Αυτό δεν συνέβη, έτσι η Μάντσεστερ πανηγύρισε την πρόκριση στα προημιτελικά!